logo

reklam
18 Kasım 2013

FESHANE’DE RUMELİ-BALKAN-TRAKYA RÜZGARI ESECEK!

FESHANE, RUMELİ-BALKAN-TRAKYA GÜNLERİ’NİN KÜLTÜR ŞÖLENİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

 

Feshane’de gelenekselleşmiş olan il tanıtım günlerine bir ilk ekleniyor; Rumeli-Balkan- Trakya günleri.500 yıl kadar Osmanlı Devleti hakimiyetinde olan Rumeli toprakları buram buram tarih kokar. Mimari alanda bıraktığı zengin tarihi güzelliklerin yanı sıra edebi alanda da bir çok eserin ve sanatçının doğduğu yerdir. Balkan ülkelerinde atılan her adımda Osmanlı’nın izlerine rastlamak mümkündür.

5-8 Aralık tarihlerindeki bu kültür buluşmasına Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu ve Kardelen Organizasyon Feshane’de ev sahipliği yapıyor. Amasya Balkan Türklerininde katılacağı  etkinlikdeTekirdağ  köftesinden boşnak böreğine, peynir tatlısından kuzu çevirmeye kadar uzanan bir çok yöresel lezzet halkımızla buluşacak. Rumeli-Balkan-Trakya ‘nın muhteşem sentezi dört gün boyunca Feshane’de sergilenecek. Rumeli Ekrem, Arif Şentürk, Burhan Güneş, Suzan Kardeş, Elvira Rahiç dahil olmak üzere bir çok sanatçımız bizimle olacak. Ayrıca davetli sanatçılarımız, Şebnem Ferah, Muazzez Ersoy, Candan Erçetin, Raffet El Roman ve birçok sürpriz sanatçının da konserleri ile renk katacağı bu kültür şöleni, hem gözünüze, hem kulağınıza, hem de damağınıza hitap edecek. 5 Aralık tarihinde olan açılış, devlet erkanlarının büyük destek ve katılımı ile şanına yakışır görüntülere sahne olacaktır.

 

Geçmişten günümüze kültürümüzün en önemli yapı taşlarını içinde barındıran,  Rumeli-Balkan-Trakya’nın, görücüye çıktığı bu tarihleri kaçırmayın.

ALİ OSMAN KAYMAK     AMASYA MEDYA

Etiketler: » » »
Share

Yeni Yorumlar Kapalı.